O POLSKIEJ MAGII

Witamy serdecznie w Polskiej Magii. Zapraszamy Was do wspólnego odkrywania prawdopodobnie najpiękniejszej części Polski – Dolnego Śląska. Zaczynamy naszą podróż w samym sercu tego pięknego regionu, w Krainie Wygasłych Wulkanów. Nazwa ta pochodzi od urozmaiconego krajobrazu Gór i Pogórza Kaczawskiego, w którym możemy podziwiać bazaltowe wzniesienia dawnych kominów wulkanicznych.

W 2010, kiedy pierwszy raz odkryliśmy ten region Polski, od razu zakochaliśmy się w nim i postanowiliśmy znaleźć tu swoje miejsce. Po różnych eksploracjach znaleźliśmy się w małej wsi Pomocne. Pomocne (niem. Pombsen) to malownicza i w prawie pierwotnym stanie zachowana wieś położona w centrum Parku Krajobrazowego Chełmy. Tutaj jakby czas się zatrzymał - rolnicy uprawiają swoje pola i wytwarzają lokalne produkty, krowy i kozy pasące się na bujnych łąkach oraz stare domy, które czekają aby ktoś je miłością obudził.

pomocne map small

I dlatego postawiliśmy sobie cel: od ośmiu lat krok po kroku przebudowaliśmy wiejski dom z historią na małą idylliczną oazę, która zaprasza do wypoczynku na łonie natury i wycieczek po pięknym Dolnym Śląsku. Zostaw na chwilę codzienność i ciesz się kilkoma wyjątkowymi wyprawami odkrywczymi po spędzeniu relaksujących nocy.

 

TROCHĘ HISTORII

pomocne01

Nasz dom 2011

Jest to oryginalny stan, w którym dom został zbudowany około 1937 roku. Część mieszkalna składa się z pięciu pokoi, część gospodarcza z kuchni paszowej, chlewika, stajni i kurnika oraz stodoły i piwnicy. Tylko fundamenty sięgają czasów kiedy dom miał zabudowę szachulcową, gdyż niestety padł ofiarą pożaru. Do dziś parterowe ściany mają do 80cm grubości. 

 

pomocne02

Nasz dom dzisiaj

Po gruntownym remoncie nasz dom nabrał nowego blasku. Dodatkowo w naszej w historycznym stylu urządzonej rezydencji, posiadamy wszystko co nasi Goście potrzebują aby poczuć się dobrze: salka gościnna z barem i kominkiem dla zdrowych śniadań i przytulnych wieczorów z lokalnymi specjałami, dobrze uzupełniona winnica, oaza saunowa dla relaksu, małe muzeum oraz chata grillowa - zapraszająca na pyszne BBQ.

2011
Dawno, dawno temu…
2011
Pierwsze kalosze i pierwsze zadanie: poskromić dzikość
2012
Rewolucje dachowe
2012
Niektórzy mają odpicowane bryki a my… dach
2012
Nowa jasność na poddaszu
2013
Oczyszczać - ale nie z zarzutów
2013
O taki mur wszystko się oprze
2013
Na drobny mak aż sił powoli brak
2014
MakeUp – w naturalnym pudrze
2014
Ostatnie upiększanie – czarny róż
2014
Złapać jeszcze perfumy wiatru
2014
… i piękny makijaż na lata
2015
W ceglanym szyku
2015
Będzie można wrzucić coś na ruszt
2015
Stuletnie ale nie są tandetne
2015
Legary stare ale jare
2015
Odkryta archaiczność: Parafa stolarza z 1937
2016
Parter w rozkopach
2016
Jak cebula, ściany też mają warstwy
2016
80 cm w bicepsie
2016
Maestria na krzywiźnie
2017
Wykopki
2017
Działka nam skostniała
2017
Z byłej stajni będzie bar fajny
2017
Hebel-ski Bar
2018
Ostatnie stopnie do zakończenia modernizacji
2019
Nadchodzą furmanki pasterskie
2019
Wielkie otwarcie